Magazín RALLY

Uzavřeli jsme 22. ročník, vzhůru do toho dalšího! Prošli jsme si dvěma roky spojenými s celosvětovou pandemií, ale i tak se nám podařilo udržet vycházení a kvalitu specializovaného magazínu Rally ve standardu, na který jsou naši čtenáři a partneři zvyklí. To je jasný důvod k určité radosti, ale rovněž k odhodlání na tyto roky navázat. Přece jen, když se díváme kolem sebe, odhady nehovoří o nějaké zářné budoucnosti ve vztahu k české ekonomice. To nás bohužel donutilo po několika letech i ke zdražení časopisu… Náš úkol je dlouhodobě jasný, zajistit potřebné prostředky k vycházení časopisu a zároveň udržet v konkurenci internetového zpravodajství obsahovou kvalitu, informační vyváženost a unikátnost.

V rally sekci je naší jasnou prioritou zpravodajství z prestižních českých šampionátů MČR v rally, Rallysprint Série a P2+, stejně jako z MČR a ČT v rally historických automobilů. Hlavní média zajímá je Top10, někdy ani to ne, my se snažíme nabídnout zmínky o celém startovním poli, bez kterého by český šampionát nebyl na takové úrovni, i ve vztahu k jeho divácké popularitě.

parallax background

Seriál WRC bude o nástupu hybridní technologie, díky pokračování aktivit značek Hyundai, Toyota a Ford neočekáváme ani zásadní změnu v obsahu časopisu. Tradiční prostor dostanou i seriály WRC2, WRC3, kde bychom měli mít i české zástupce Erika Caise a Jana Černého. Seriál ERC ve spojení s Barum Czech rally bude dalším obsahovým pilířem našeho časopisu, dále se věnujeme i seriálům ERT. Na našich stránkách nebude chybět ani populární Dakar či světový seriál RX v rallykrosu. Už tradiční prostor dostanou i v Česku nadmíru úspěšný autokros. Ale ozývají se i další disciplíny, vše však bude muset být podloženo určité ekonomické rozvaze.

Rally je určitě disciplínou, která dokladuje skloubení lidských schopností a výkonné sportovní techniky. I tento fakt láká k tratím značnou část zejména mužské populace. Právě současné i historické technice se také na stránkách našeho časopisu Rally pravidelně věnujeme.

Magazín Rally si udržuje na českém trhu své nezastupitelné místo i úzkou spoluprací s organizátory českých soutěží. Pravidlem je uveřejňování oficiálních map soutěží mistrovství České republiky a závodů Rallysprint Série. Díky tomu se snažíme pracovat na „bezpečnostní“ osvětě diváků.

Budeme pokračovat v oblíbených portrétech žen a dívek, které svůj život spojily se soutěžáckým sportem.

Snažíme se, aby si čtenář v každém čísle přišel na „své“ a dozvěděl se vždy něco „navíc“! To v dnešní elektronické době vnímá i řada našich čtenářů a neustále nám zachovává svou přízeň.

Časopis Rally je v Česku distribuován výhradně společností PNS. Kromě této možnosti zajišťuje redakce distribuci přímo na jednotlivých soutěžích českého šampionátu prostřednictvím drobných prodejců a na místních čerpacích stanicích.

Vydavatel:
ALITRON CZ, s.r.o., Kotěrova 5543, 760 01 Zlín
IČO/DIČ:
64506002 / CZ64506002
číslo účtu:
1545680207/0100 KB Zlín
Tel./fax:
+420 577430 164
e-mail:
redakce-rally@seznam.cz
Šéfredaktor:
Ing. Tomáš Plachý
Kontaktní osoba, inzerce:
Jaroslav Jugas (mob. tel. 602 753 432 - rally@jaroslavjugas.eu)

Předplatné v Česku vyřizuje redakce na emailu:
redakce-rally@seznam.cz (90,- Kč/ks, roční předplatné 850,- Kč)

Kontakt pro předplatitele ze Slovenska: jaro.marsalek@gmail.com