U Alitronu tankují nejen závodníci

Společnost Alitron CZ provozuje síť osmi čerpacích stanic na Zlínsku, přímo ve Zlíně jsou v průmyslové zóně Rybníky nebo v areálu Správy a údržby silnic U Majáku. Přestože pumpy Alitronu najdete převážně v komerčních areálech, slouží nejen firmám, ale i běžným řidičům. Nabízí nižší ceny, než u většiny benzinek na hlavních tazích, a tak se i vzhledem k vyšší kvalitě paliva malá odbočka vyplatí.

Provozní dobu čerpacích stanic a aktuální ceny paliva najdete zde

Původně jsme byli zaměřeni hlavně na dopravce, provozovatele kamionové dopravy a podobně, ale to už dávno neplatí, jsme tu i pro běžnou veřejnost. Nekoupíte si u nás sice nejkvalitnější kávu nebo bagetu, ale o to kvalitnější palivo. Pohonné hmoty od nás odebírá například Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice, Správa a údržba silnic Zlínska, hasiči nebo záchranná služba. Nemůžeme je kvalitou zklamat, pak bychom to mohli ve Zlíně zabalit. Dlouhodobě spolupracujeme přímo s rafinérií Slovnaft a dovážíme prémiová paliva přímo od výrobce.

Jan Bravenec, majitel firmy Alitron

parallax background
 

Nafta Drive Diesel se vyznačuje bezproblémovou startovatelností při velmi nízkých teplotách až do minus 32 stupňů, přitom podle normy je dostatečných minus 20 stupňů.

 
Tankování kvalitních pohonných látek u osvědčených prodejců je zvláště v zimě jedním z předpokladů pro bezproblémový chod auta. Kvalita benzinu ovlivňuje bezprostředně hlavně spotřebu, tedy dojezd. U dieselových motorů navíc v případě nekvalitního paliva hrozí riziko poškození celé palivové soustavy, čerpadla a vstřikování. Náprava je pak finančně dost bolavá, vstřikování a čerpadlo patří k nejdražším součástem motoru.

Jan Bravenec, majitel firmy Alitron

Bezolovnaté automobilové benziny společnosti Slovnaft se vyznačují vysokou kvalitou a jsou přizpůsobeny vlastnostem tradičních karburátorových motorů, nejnovějších zážehových motorů s přímým vstřikováním i motorů přeplňovaných. Palivo s nízkým obsahem síry zabezpečuje maximální omezení tvorby usazenin a celkově dlouhodobou životnost motoru.

Motorové nafty ve špičkové kvalitě v mnohých parametrech převyšují technické požadavky evropských a českých norem. U prémiových paliv Slovnaft Drive výrobce zaručuje nejméně o pět procent nižší spotřebu oproti běžným palivům. Nafta Drive Diesel se vyznačuje bezproblémovou startovatelností při velmi nízkých teplotách až do minus 32 stupňů, přitom podle normy je dostatečných minus 20 stupňů.