Rally 04 / 2016

Rally Šumava Klatovy
Historic Vltava Rallye
Letošní poslední dubnový víkend v Klatovech byl skutečným svátkem rallysportu.
 
Fabia mánie
Ještě loni se zdálo, že se český soutěžní vůz Škoda Fabia R5 bude na domácích tratích objevovat pouze v designu továrního týmu Škoda Motorsport. Soukromníci spíše preferovali konkurenční fiestu. Zimní přestávka však poměr sil zcela jednoznačně převážila na stranu mladoboleslavské "er pětky". Při Rally Šumava Klatovy se postavilo na start osm vozů Škoda Fabia R5, sedm z nich s českým zázemím.
 
Premiéra historických Subaru Impreza 555 na Vltavě
Před dvěma lety v seriálu historiků kraloval Jiří Kalista se Subaru Legacy RS. Letos se v jeho stopách pokoušejí pokračovat hned dva následovníci. Filip Ballek a Štěpán Zabloudil představili v Klatovech nově postavené historické vozy Subaru Impreza 555 pro třídu 5 Klasik. Oba provázely technické problémy, ale zatímco Ballek zvítězil, Zabloudil musel se zablokovanou převodovkou odstoupit. Nakolik jsou jejich vozy, přístup a očekávání podobné, můžete posoudit z následujících rozhovorů.
 
Rally Vyškov - Bláto v hlavní roli
Na začátku roku působila vyškovská rally jako jedna z mnoha. Pasivní přístup organizátorů ve spojení s postavením v kalendáři mezi Šumavou a Českým Krumlovem příliš nenahrával zajímavé jezdecké účasti. Konstelace hvězd však byla hanácké soutěži nakloněna...
 
Veronika Římalová
Babička sice umírá strachy, ale není závod, na který by mi neposlala závodní básničku...
 
Pozvánka do Českého Krumlova
Celková mapa a časové harmonogramy českokrumlovského závodu. Info k New Energies Rallye Český Krumlov.
 
ERC - Rally Akropolis
Mladoboleslavským vozům se podařilo zcela deklasovat konkurenční Fiesty R5, když obsadily první čtyři příčky.
 
Toyota MR2 - Černý přízrak
Jednou z největších atrakcí letošního ročníku Gr. B Rallyelegenden v rakouském Saalfeldenu bude přehlídka prototypů soutěžních speciálů skupiny S, která se nikdy nerealizovala. K vidění bude i černý prototyp Toyoty MR 2.
 
Vzpomínka na Attilu Ferjáncze (12. 7. 1946 - 23. 4. 2016)
 
Harri Toivonen - Nehoda Henriho nás zastihla při Velšské rally
Jak na svého bratra dnes vzpomíná Harri, jenž je svým způsobem i v dnešní době stále aktivní ve světovém šampionátu...
 
Rally Argentina - Nervy drásající finále
Volkswagen byl poražen. V Argentině ho dokázal překonat Hayden Paddon.
 
Hayden Paddon - Kiwi se dočkal…
Když na začátku letošní sezóny proběhlo tiskem krátké prohlášení o tom, že tým Hyundai Motorsport nebude mít pro letošní rok jasně danou jedničku, málokdo očekával, že se velmi rychle stane pomyslným lídrem ten nejméně zkušený - Hayden Paddon.
 
Miikka Anttila - Auta byla vždy mou vášní
Miikka Anttila působí nenápadným dojmem, avšak se svými 171 starty je vůbec nejzkušenějším závodníkem v celém startovním poli mistrovství světa. V začátcích své kariéry navigoval celou řadu známých jezdců, jakými jsou například Hirvonen, Tuohino nebo Katajamäki, ale až s Jarim-Mattim Latvalou vytvořil nerozlučnou dvojici.