Rally 01 / 2016

Michal Hrabánek - Škoda Motorsport a MČR k sobě patří
O průběhu premiérové sezony s vozem Škoda Fabia R5 a o výhledu do té aktuální jsme si povídali se šéfem týmu Škoda Motorsport Michalem Hrabánkem.
 
O restartu Valašské rally s Jaromírem Tomaštíkem
Stejně jako vloni začne domácí mistrovská sezona v polovině dubna Valašskou rally.
 
Roman Kresta - Ve vztahu k závodění se nic nemění
Roman Kresta po Barum rally 2014 pověsil závodní kombinézu "na hřebík" a nic se na tomto faktu nezmění ani v letošním roce.
 
Preview ERC 2016
Zatímco loni v únoru už měl seriál mistrovství Evropy za sebou dvě zimní soutěže, letos se začne až v březnu na Kanárských ostrovech.
 
Karin Thannhäuser - Rallyová dáma
Jen loni se Karin Thannhäuserová radovala vedle Hermanna Gassnera z triumfů v seriálech ADAC rallye masters a Mitropa Rally Cup...
 
1986 - Poslední bitvy skupiny B
Před třiceti lety vrcholila zlatá éra rallysportu. Sezona 1986 slibovala obrovskou bitvu továrních speciálů skupiny B. Suverénní Peugeoty 205 T16 začala porážet nová Lancia Delta S4, do hry o vítězství se vrátilo okřídlené monstrum Audi Sport Quattro S1 E2 s Röhrlem za volantem. Karty chtěl míchat britský MG Metro 6R4, premiéru si odbyl nešťastný projekt Citroënu BX 4TC a na scéně se konečně objevil i nadějný Ford RS 200. Očekávané dramatické souboje však nabídly pouze obě úvodní zimní soutěže v Monte Carlu a ve Švédsku.
 
Rallye Monte Carlo
Rally Sweden
Sébastien Ogier s Julienem Ingrassiou vstoupili do WRC 2016 dvěma triumfy, což se možná úplně nečekalo...
 
Hyundai NG i20 WRC - Auto na jednu sezonu
Korejskou novinku čeká jepičí život. Na světových kolbištích bude závodit pouze jedinou sezonu. Podstatně větší perspektivu bude mít klientský speciál kategorie R5.
 
Ford Fiesta R5 Evo - Těžký kalibr proti fabii
Škoda Fabia R5 udělala v táboře vozů kategorie R5 pořádné zemětřesení. M-Sport se rozhodl přesvědčit své zákazníky o přednostech nové evoluce Fiesty R5 továrním nasazením Elfyna Evanse do seriálu WRC2. Po triumfu v Monte Carlu porazil tovární jezdce Škody Motorsport i ve Švédsku. Podívejme se, jaké technické trumfy nabízí Ford Fiesta R5 Evo.
 
Rally Dakar 2016 - "Peter" přepsal historii
 
Jan Tománek - Ve špičkovém týmu je Dakar jednodušší
 
Mirek Zapletal - Značka Dakar dává tomuto závodu punc
Miroslav Zapletal se na Dakar vrátil v kategorii automobilů po dlouhých šesti letech. Tehdy v Jižní Americe těžce havaroval. Letos nastoupil v plné síle, s cílem navázat na fantastickou sedmou příčku z roku 2009. V mnohem nabitější konkurenci se sice do první desítky nevměstnal, ale i 16. pozice absolutně a první místo mezi "soukromníky" budou jistě patřit do výčtu největších úspěchů majitele dřevohostického týmu Offroadsport.