Rally 09 / 2015

Nemáme potřebu cokoli zásadně měnit
Na konci loňského roku sáhl Svaz rally k razantním změnám ve formátu českého rallysportu. Nyní máme za sebou kompletní sezonu, proto jsme se opět setkali s předsedou Svazu rally Tomášem Kuncem a předsedou Svazu závodů HA Stanislavem Kafkou...

 

Rally Klatovy - Nečekaným klatovským vítězem Trněný
Svaz rally nabídl pořádání náhradní soutěže za Rally Příbram do Klatov a tamní PAMK výzvu i přes šibeniční termín přijal. Asi to byl dobrý nápad.

 

Jan Dohnal - Do příští sezóny hledím s optimismem!
Představení smolaře klatovské rally...

 

Rally Vsetín - Bisaha s Pížou premiérovými vítězi RSS
Loňští sprintoví králi Jaromír Tomaštík a Róbert Baran obhájili na domácí půdě vítězství z minulého ročníku, ještě větší radost však na cílové rampě propukla s příjezdem první "dvoukolky".

 

XTG Opel ADAM Cup 2015 - Josef Peták pohárovým vítězem
Až závěrečná soutěž sedmidílného kalendáře XTG Opel ADAM Cupu 2015 rozřešila tajenku pohárového vítěze. Tím se stala příbramská dvojice Josef Peták - Alena Benešová.

 

Josef Vojáček - Karel Voltner - Spřádáme plány udělat krok výše
Honda Civic VTi je na českých tratích nesmrtelná. Jejím kokpitem prošla řada současných šampionů a předních českých jezdců. Ke dvěma titulům ve třídě 9 v rámci seriálu sprintrally přivedla v letech 2013 a 2014 i tandem Josef Vojáček - Karel Voltner.

 

Podruhé na Carreře Panamericaně
Po loňském skvělém debutu s mottem "Po stopách Jaroslava Juhana" se La Carrera Panamericana Czech Republic Rally Team vydal do Mexika podruhé, s vylepšenou technikou, kvalitnější přípravou a oprávněně vyššími ambicemi. Jenže dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Češi předvedli bojovný výkon a ukázali, že souboj se špičkou závodu zvládnou. Technických problémů si ale užili požehnaně…

 

Safari Classic 2015 před startem
Už jen pár dnů dělí českou posádku Ondřej Coufal - Roman Maděra od premiérového startu na proslulém africkém soutěžním maratonu East African Safari Classic Rally.

 

13. RallyLegend - Legendy dešti navzdory
Třináctý ročník svátku fanoušků rally provázelo nepříjemné deštivé počasí. Ani téměř 30 hodin trvající liják ale neodradil tisíce fanoušků od návštěvy rychlostních zkoušek. Těch zahraničních bylo nejvíc opět z České republiky. Tentokrát do San Marina dorazilo šest našich posádek v čele s Václavem Pechem, který si poprvé vyzkoušel Porsche 997 GT3.

 

ERC - Rally Cyprus, Acropolis Rally

 

Emil Bergkvist - Nejrychlejší z juniorů

Německá verze Opel Adam Cupu má vynikající úroveň. To nejlépe dokládá fakt, že se na startu pravidelně schází takřka dvacítka mladých jezdců, kteří bojují o titul. Dramatičnost soubojů ještě umocňuje to, že zisk titulu je zároveň vstupenkou k účasti v juniorském mistrovství Evropy v továrním týmu Opelu. A právě díky této výhře jsme mohli letos na tratích ERC vídat Švéda Emila Bergkvista.

 

Tour de Corse - Francouzský vavřín obhájen

Návrat francouzské soutěže na středomořský ostrov Korsika nejlépe vyšel Jarimu-Mattimu Latvalovi, jenž v těžkých podmínkách dokázal zvítězit.

 

RallyRACC Catalunya Espaňa - Nečekané rozuzlení pro Mikkelsena
Stejný tým, stejný vůz, ale překvapivě jiný jezdec. V Katalánsku triumfoval Andreas Mikkelsen.

 

Andreas Mikkelsen - Korunní princ Volkswagenu
V roce 2007 to vypadalo, že to je další synek, který jen utrácí rodinné peníze a za pár let si na něj nikdo nevzpomene…

 

Martin Prokop - Francie & Španělsko
Český jezdec se v seriálu exkluzivních rozhovorů vrací k dalšímu startu v MS.

 

World RX by Monster Energy - Petter Solberg blízko obhajobě titulu
Před posledním závodem rallykrosového mistrovství světa v Argentině má nejblíže k titulu obhájce prvenství Petter Solberg.