Rally 07 / 2015

Preview BCRZ 2015 - Česká špička před startem “Barumky”
Seznam přihlášených posádek 45. Barum Czech Rally Zlín obsahuje hned 22 dvojic s prioritami FIA či ERC 1. Mezi těmito jmény, která se řadí k hlavním adeptům na nejpřednější umístění, najdeme 12 českých posádek (až po uzávěrce se registroval Martin Hudec). Ty se pokusí bojovat jak s evropskou špičkou, tak i o body do domácího mistrovství. Před startem soutěže jsme dali slovo našim jezdcům, ostatně čtyři z posledních šesti ročníků ovládli právě čeští piloti.

 

Pozvánka Barum Rally 2015
Mapy a časový harmonogram nejvýznamnější domácí soutěže.

 

Vojtěch Štajf - Na Barumce chceme využít domácího prostředí
Vojtěch Štajf má na svém kontě zisk domácího produkčního titulu, dominoval i v hodnocení Evropské Trofeje. Jeho letošní výzvou je evropský šampionát a po šesti odjetých podnicích vévodí průběžné klasifikaci ERC2.

 

Orsák Rally Sport
Valašský soutěžní tým patří bezesporu k těm největším a nejvytíženějším na české scéně. Letos jeho služeb začali využívat také zahraniční jezdci Sepp Wiegand a Petter Kristiansen. O aktivitách týmu před vrcholem domácí sezony nás informoval Jaroslav Orsák.

 

Rally Vyškov
Rally Agropa Pačejov

 

Gr. B Rallyelegenden - Alpské panoráma
I když populárních rally legend neustále přibývá, rakouský Saalfelden si hned při své loňské premiéře vydobyl místo na výsluní. Hlavním mottem pořadatelů je pestrost startovního pole. Poněkud zavádějící název sice preferuje slavnou soutěžní skupinu B z poloviny osmdesátých let, ale na trati se objevilo také množství atraktivních vozů z nedávné minulosti i současná sportovní auta kategorie R-GT.

 

Walter Mayer - Zpověď testovacího jezdce Audi
Dnes 67letý jezdec má velmi blízký vztah ke Zlínsku. Na slušovickém zkušebním polygonu byl v polovině osmdesátých let jako doma a při svém druhém startu na Barumce v roce 1992 dosáhl po ostrém souboji s Křečkem na stupně vítězů.

 

Eifel Rallye Festival - Návrat do historie
Během více než čtyřicetileté historie mistrovství světa se stalo pouze jednou, že se na startu sešlo těchto pět ikon rallysportu. Sandro Munari, Walter Röhrl, Hannu Mikkola, Stig Blomqvist a Timo Salonen se spolu střetli jen při britské RAC Rally 1977. Při pátém ročníku Eifel Rallye Festivalu se všichni setkali znovu. A zavzpomínali na Björna Waldegaarda, který tehdy soutěž vyhrál a určitě by také přijal pozvání německých pořadatelů.

 

VI. Rally Estonia - Estonské letecké dny

 

Cathy Derousseaux - Ve šlépějích svého kmotra

Francouzská navigátorka zavítala loni poprvé na Barum Czech Rally Zlín. Letos se usměvavá blondýnka vrací...

 

Neste Oil Rally Finland - Třetí domácí vavřín pro Latvalu
Jari-Matti Latvala se na tratích domácí Neste Oil Rally Finland letos konečně "našel" a potřetí v historii zvítězil na tomto prestižním klání.

 

Předpisy WRC 2017
FIA při červencovém zasedání schválila nové technické předpisy pro kategorii World Rally Cars od sezony 2017.

 

Lysevegen "zábavou" pro Svindala a Mikkelsena
Když si zadáte do internetového vyhledávače cestu Lysevegen v Norsku, brzy zjistíte, že patří mezi nejnebezpečnější úseky silnic na světě, ale také nabízí působivou scenérii. A právě zde se začátkem června potkali světoznámý norský lyžař Aksel Lund Svindal a tovární jezdec Volkswagenu, jeho krajan Andreas Mikkelsen.

 

World RX 2015 - Petter Solberg dále hájí první příčku
Norský jezdec Petter Solberg pokračuje ve stabilních výkonech a zůstává na první příčce průběžného pořadí MS v rallykrosu.