Rally 06 / 2014

Agrotec Petronas rally Hustopeče - Hustopečská "desítka" pro Pecha
 

Rally Bohemia - Hattrick pod domácím komínem

 

Michal Hrabánek - Projekt Fabie R5 jde podle plánu
Tovární tým Škoda Motorsport překvapivě při Rally Bohemia nasadil prototyp s komponenty budoucího připravovaného speciálu specifikace R5. Vůz řídil finský jezdec Esapekka Lappi. O zákulisí projektu jsme si povídali se šéfem továrního týmu Michalem Hrabánkem.

 

Petr Hozák - "Jsem špatný divák! Potřebuji sedět v autě!"
Petr Hozák se letos vrátil k soutěžím po několikaleté pauze. A to ve velkém stylu. Se spolujezdcem Josefem Radinou předvedli fantastický výkon v Českém Krumlově i na Šumavě a pořádně zamíchali pořadím nejen ve třídě 3, ale i tom absolutním. Tím však ambice západočeské posádky zdaleka nekončí.

 

Pavla Fričová - Kromě rally ujíždím na sladkém
Začít aktivní kariéru v automobilových soutěžích a rovnou usednout do vozu specifikace Super 2000, to je jistě sen mnoha příznivců rally. Pavle Fričové se tento husarský kousek podařil a své první závody spojila s Karlem Mackem a jeho Toyotou Corolla Super 2000. Třiatřicetiletá spolujezdkyně navíc má ještě jeden primát v české rally. Jaký?

 

Vladimír Zelinka - Vyznavač čisté stopy
Vladimír Zelinka je jistě tím, kdo nemůže bez automobilových soutěží být. V průběhu své závodní kariéry vystřídal posty mechanika, spolujezdce i jezdce. V současné době patří k nedílné součásti Subaru Czech Teamu Vojtěcha Štajfa. Nejenže se objevuje v roli "špiona", ale společně s týmem se chystají ke zdolání mexického závodu La Carrera Panamericana.

 

Ypres Rally - "Fast Freddy" posunul rekord

 

Rally Poland - Sébastien Ogier triumfoval popáté v sezoně

 

Gr. B Rallyelegenden Saalfelden - Pod Alpami hřměly motory
Ve srovnání s Eifel Rallye Festivalem a italskými Rally Legend byla rakouská akce komornější, ale v mnohém zajímavější.

 

Marocká rally - Francouzské manévry
Jednou ze zakládajících soutěží seriálu MS je Rallye du Maroc. Extrémně náročná severoafrická soutěž byla do světového šampionátu započítávána pouze třikrát, ale vzpomínky na kamenité cesty ve vyschlých řečištích, široké brody a úchvatnou scenérii pohoří Atlas dodnes nevybledly. 800 km dlouhá rychlostní zkouška Trans Marocaine byla největším rally dobrodružstvím minulého století.