RALLY

Začíná nová éra! Psal se rok 1986 a ve světovém šampionátu závodily speciály skupiny B. Výkonná „monstra“ ale neměla dlouhého trvání a rallysport se vydal jinou cestou. Až po třiceti letech je zde náznak něčeho unikátního. FIA výrazně uvolnila předpisy pro nové speciály WRC2017, které se zřejmě stanou obrovským tahákem světového šampionátu. To dokladuje i zájem čtyř silných značek – Hyundaie, Toyoty, Citroënu a Fordu. A nevídané souboje na tratích jistě slibují i nečekané jezdecké rošády po odstoupení Volkswagenu.  

Ve WRC opět nebude chybět ani Škoda Motorsport a bude zajímavé sledovat, jak si týmoví jezdci povedou na cestě za obhajobou loňského Lappiho titulu. Světový šampionát proto v tomto roce dostane na stránkách časopisu Rally dostatečný prostor. 

 

Omezení kalendáře by mělo více „nastartovat“ i seriál ERC, kde se prezentuje i řada českých jezdců, ať v absolutní klasifikaci a letos nově ve větším měřítku i mezi juniory.

 

Na stránkách časopisu dostane nadále dostatek prostoru populární Dakar či světový seriál RX v rallykrosu, jehož atraktivita nadále roste. Účast Sébastiena Loeba na Dakaru, v cross-country podnicích i v seriálu RX je jistě tahákem každého soutěžáckého fanouška. 

 

V českém měřítku se nic nemění, rally je nejnavštěvovanější a nejpopulárnější domácí motoristickou disciplínou. A z tohoto faktu redakce našeho magazínu těží. Účast fanoušků na jednotlivých soutěžích se stále počítá v řádech desetitisíců, čímž se náš magazín stává atraktivním místem pro potenciální inzerenty, kteří tak mohou oslovit cílenou skupinu možných zákazníků.

Oba nejvyšší české šampionáty mají evropskou prestiž a účast Škody Motorsport mu dodává punc tovární účasti, což je v evropském měřítku unikum. Ale řada změn ve vozovém parku signalizuje, že letošní boj o mistrovský titul nemusí být až tak jednoznačný, jak se někomu mohlo loni zdát.

 

Rally je určitě disciplínou, která dokladuje skloubení lidských schopností a výkonné sportovní techniky. I tento fakt láká k tratím značnou část zejména mužské populace. Právě současné i historické technice se také na stránkách našeho časopisu Rally pravidelně věnujeme.

 

Magazín Rally si udržuje na českém trhu své nezastupitelné místo i úzkou spoluprací s organizátory českých soutěží. Pravidlem je uveřejňování oficiálních map soutěží mistrovství České republiky a závodů Rallysprint Série. Díky tomu se snažíme pracovat na „bezpečnostní“ osvětě diváků.

 

Zkušený redakční tým se snaží skloubit kvalitní zpravodajství s exkluzivními reportážemi ze zákulisí českých i světových týmů. Budeme pokračovat v oblíbených portrétech žen a dívek, které svůj život spojily se soutěžáckým sportem.

 

Snažíme se, aby si čtenář v každém čísle přišel na „své“ a dozvěděl se vždy něco „navíc“… To v dnešní elektronické době vnímá i řada našich čtenářů a neustále nám zachovává svou přízeň.

 

Časopis Rally je v Česku distribuován výhradně společností PNS. Kromě této možnosti zajišťuje redakce distribuci přímo na jednotlivých soutěžích českého šampionátu prostřednictvím drobných prodejců a na místních čerpacích stanicích.

 

Vydavatel:  ALITRON CZ, s.r.o., Kotěrova 5543, 760 01 Zlín

IČO/DIČ:  64506002 / CZ64506002

číslo účtu:  1545680207/0100  KB Zlín

Tel./fax:  +420 577430 164

e-mail:  redakce-rally@seznam.cz

Šéfredaktor:  Ing. Tomáš Plachý

Kontaktní osoba, inzerce:  Jaroslav Jugas (mob. tel. 602 753 432 - rally@jaroslavjugas.eu)

Časopis vychází 10x ročně.

Cena:  67,- Kč

Předplatné v Česku vyřizuje redakce (62,- Kč/ks, roční předplatné 620,- Kč)

Kontakt pro předplatitele ze Slovenska: jaro.marsalek(a)gmail.com